Як і скільки часу носити ортопедичне взуття для дитини

01/02/2019
Дитяче ортопедичне взуття у хлопчика і дівчинки

На сьогоднішній день існує чимало різних захворювань, в лікуванні яких може допомогти ортопедичне взуття. Крім різних деформацій стоп, таких як плоскостопість, викривлення пальців, клишоногість, стопи різного розміру, вкорочення довжини кінцівки, таке взуття також призначається при лікуванні судинних захворювань нижніх кінцівок, діабетичної стопи та варикозному розширенні вен.

Якщо говорити про дитяче ортопедичне взуття, то маємо ряд універсальних правил носіння:

1. Розмір і повнота взуття повинні повністю підходити дитині (нога не повинна всередині бовтатися).

2. Взуття має відповідати сезону (не варто восени або навесні носити зимові моделі через небезпеку підхопити грибка внаслідок зайвого потіння).

3. Взуття має бути зручним (намагайтеся відрізняти реальну незручність від простого небажання носити ту чи іншу пару).

Ортопедичні черевички в різній кольоровій гаммі

Надалі слід відштовхуватися від показань – так при вальгусі обов'язкова наявність високого задника, при варусі – навпаки невисокого. Якщо взуття профілактичне, то задник зазвичай середньої висоти. Що стосується супінатора, то тут теж все неоднозначно та залежить від ситуації і рекомендацій лікаря-ортопеда – бувають випадки, коли відсутність супінатора просто необхідна, але це рідкість. Набагато більше випадків, коли він потрібен. В іншому, якщо немає прямих показань носити супінатор, то взуття можна вибирати як з ним, так і без нього.

Тривалість та час носіння ортопедичного взуття для дітей цілком залежить від діагнозу. Якщо порушення формування дитячої стопи серйозні, то весь процес лікування проходить під наглядом лікаря-ортопеда. Саме він визначає терміни носіння та призначає лікувальні процедури, дає рекомендації щодо підбору правильного взуття в даному конкретному випадку.

Коли порушень розвитку стопи немає або вони незначні, то рекомендується профілактичне ортопедичне взуття. Його можна носити, як тільки-но дитина починає впевнено ходити.

Вікові періоди формування дитячої стопи:

Хлопчик приміряє ортопедичне взуття сидячи на стільці

1. Коли дитина тільки починає робити перші кроки, потреби у взутті ще немає. На даному етапі цілком достатньо пінеток або шкарпеток для захисту ніжок.

2. Коли хода стає більш впевненою, настає час вибирати першу ортопедичну пару. Крім захисту дитячих стоп, її завдання – сприяти їх правильному розвитку. Вона має бути легкою, гнучкою та вільною.

3. Найбільш інтенсивний період формування стопи у дітей триває з 3-х до 6-ти років, під час якого вже стають помітними для діагностування різні порушення на кшталт функціональної плоскостопості і т.п. Тут вже важливо прислухатися до рекомендацій лікаря-ортопеда та підбирати взуття згідно його призначень з урахуванням особливостей розвитку склепіння стопи.

4. Стопа остаточно формується до 12-ти років, але це не означає, що після цього віку на правильність та якість взуття можна не звертати увагу. У підлітковому віці також важливо носити анатомічно правильне взуття в зв'язку з подальшим формуванням опорно-рухового апарату.

Тривалість та необхідність носіння ортопедичного взуття в перебігу дня також залежить від багатьох факторів. Корисність ходіння босоніж виправдана лише в разі наявності нерівних поверхонь у вигляді камінчиків, трави або піску. Якщо підлога абсолютно рівна, то краще придбати ортопедичну пару для дому чи дитячого садка, так як вона створить потрібне навантаження для здорового розвитку та вірного формування стопи малюка.

Термін носіння однієї ортопедичної пари – якихось обмежень по термінах носіння для такого взуття немає, швидше за все ці терміни регулюються швидкістю зростання стопи.

Ортопедичне взуття для дітей

Але є загальні тенденції – нога у дитини змінюється відповідно до віку:

До 2-х років – кожні 3 місяці на 1-1,5 розміру;

З 2-х до 3-х років – кожні чотири місяці на 2 розміри;

Після 3-х років – кожні чотири місяці на пів розміру.

Також варто враховувати, що зростання дитячої стопи влітку відбувається інтенсивніше ніж взимку.

Сподіваємося, що дана інформація буде Вам корисна!

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук