Хочете помітно поліпшити здоров'я? Почніть зі стоп!

16/03/2015

Усе про плоскостопість та її лікування.

Плоскостопість -захворювання опорно-рухового апарату, а саме зміна форми стопи зі зниженням її поздовжнього і поперечного склепінь. При такому деформації, з'являється порушення нормальної форми стопи, м'язи і зв'язки перестають працювати, слабшають. При цьому недугу стопи осідають і стають абсолютно плоскими, що призводить до втрати їх ресорних і амортизувальних здібностей.

При плоскостопості більшість пацієнтів відчувають болю в спині і ногах, колінах, стегнах, поясніце.Часто розвивається патологічна постава і варикозне розширення вен. Тому важливо, щоб м'язи і зв'язки ваших стоп були сильними і могли підтримувати стопу в піднесеному стані, прибираючи навантаження з суглобів ніг і хребта.

Плоскостопість ділиться на три основних види-поздовжнє, поперечне і комбіноване плоскостопість.

Далі, плоскостопість ділиться на: вроджене і придбане. У свою чергу придбане плоскостопість буває:

  • Травматична (наслідок переломів кісток стопи і гомілковостопного суглоба);
  • Паралитическое (наслідок перенесеного поліомієліту, паралічу м'язів стопи);
  • рахітичних (наслідок перенесеного рахіту);
  • Статистичне (надмірна вага, вузька взуття і т.д.).

Причини плоскостопості бувають різні, починаючи від погано підібраного взуття, збільшення маси тіла, вагітності, травми стоп, переломів кісток стопи і закінчуючи недостатньої або надмірної фізичним навантаженням.

За ускладнення захворювання, плоскостопість ділиться на три ступені:

  • 1 ступінь. При плоскостопості даної ступеня дефекти стопи майже відсутні, але йде зміна постави і відчувається втома ніг.
  • 2 ступінь. При плоскостопості другого ступеня, зведення стопи опускається на 15-25 мм. Випробовуються болю в стопі і гомілкостопі, також змінюється хода і з'являється клишоногість.
  • 3 ступінь. При плоскостопості третього ступеня, йде повна деформація стопи, що може привести до таких недуг, як сколіоз, остеохондроз, артроз. Болі в стопі вже будуть явно виражені, з'являється труднощі при ходьбі.

Визначити плоскостопість можна і вдома, провівши експрес-тест. Для цього вам потрібно змастити стопи жирним кремом і встати на білий аркуш паперу. При плоскостопості на відбиток стопи, виїмка буде дуже вузька або зовсім буде відсутній.

Крім цього тесту, є й інші симптоми, за якими можна визначити плоскостопість:

  • Втома після рухомий роботи;
  • Набряклість ніг, відчуття тяжкості;
  • Стаптиваніе взуття з внутрішньої сторони;
  • Важкість під час ходьби на каблуках;
  • Відчуття збільшення ступні в розмірі (звичайне взуття стає тісній).

Але для більшої точності варто звернутися до лікаря-ортопеда і пройти комплексне обстеження у професіонала.

Лікування плоскостопості залежить від стадії його захворювання і інших супутніх чинників. Варто зауважити, що плоскостопість повністю виправити можна тільки в дитинстві. А ось у дорослих пацієнтів легше попередити його, ніж вилікувати. Тому, як тільки ви помітили ознаки плоскостопості-потрібно відразу звернутися до лікаря! Стандартне лікування проходить в два етапи: зняття больових відчуттів і зміцнення м'язів і зв'язок стопи. Ще при лікуванні плоскостопості важливе місце займають ортопедичні устілки і ортопедичне взуття , застосування яких призначають з перших днів.

При лікуванні плоскостопості у дітей, в більшості випадків застосовують гіпсові пов'язки, призначають лікувальну фізкультуру.

Для профілактики плоскостопості лікарі-ортопеди рекомендують постійно тренувати м'язи стопи за допомогою комплексу вправ .

Крім вправ радять ходити босими ногами по гальці і піску, приймати теплі ванни для ніг. Також після робочого дня рекомендують робити масаж стоп або ж використовувати спеціальні масажні пристосування .

Зазвичай, лікування плоскостопості-це цілий комплекс процедур, але краще, коли його проводить досвідчений фахівець. У домашніх умовах такого фахівця можуть замінити масажери-килимки, ефект від яких нічим не менше.

Орто-Лайн радить вам кілька таких килимків:

Нехай будуть здорові ніжки!

Ваш Орто-Лайн!

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук